Jmenuji se Marie

               a říkají mi Máří.

 

Můj rozlet se pohybuje momentálně mezi Hradcem Králové a Turnovem.

 

 S orientálním tancem jsem se začala zhruba ve 14– ti letech, jako vyjukaná holčina, která chodila shrbená a seděla celá pokroucená.

 

 Když jsem končila poslední lekci, kterou jsem vedla, doufám, že odcházela lektorka, která sice měla na krajíčku, ale sebevědomí mohla rozdávat na každém kroku.

 

 Každý začátek má svá úskalí, proto se není čemu divit, že i já narazila během prvních roků na prvky, u kterých mi nezbylo nic jiného než je stále opakovat a drilovat. K dobru můžu dát, jak jsem se učila shimi ramen: techniku jsem si osvojovala minimálně rok a půl a o dolaďování už ani nemluvím. Hlavní zásluhu na vštěpování základů tance měla a stále ještě má rozhodně Evča.

 

 Když se na svoje lektorství dívám zpětně, musím smeknout před tanečnicemi, které lekcemi prošly a pravidelně je navštěvovaly. Mým hlavním cílem bylo předat jim co nejvíc, proto to mnohdy bylo v hodně koncentrovaných formách. Myslím, že dost často tanečnice opouštěly sál po velmi kvalitním fyzickém výkonu, přestože jsme „jen tančili“. Troufám si říct, že závěrem mého působení v turnovských kurzech to rozhodně nebyla skupina začínajících, ale skupina krásných slečen a dam, které se naučily používat své tělo jako nástroj k vyjádření svého já.

 

Ve chvíli, kdy toho tanečnice dosáhne, ji dle

                           mého názoru nelze řadit mezi „nováčky“.

 

 

 

 

Momentálně studuji medicínu v Hradci Králové.

 

Z mého pohledu jsem normální holka, která šest let v kuse tančila, zbožňuje kolo, je instruktorkou spinningu a snowboardingu, k tomu ráda lyžuje a občas si jde zaběhat.

 

Možná se ptáte, zda mi tanec nechybí. Samozřejmě a ne málo, ale z časových důvodů už bohužel netančím. Někdy si zatančím sama pro radost jen tak před zrcadlem, ale většinou s hrůzou zjistím, kolik jsem toho zapomněla a jak mé tělo v tomto ohledu zlenivělo.
 
A to už je opravdu asi vše co mě napadlo

                                         Máří.