Jmenuji se Bernadett Benková

                  a mé umělecké jméno je NADIEN.

 
Orientálnímu tanci se věnuji od roku 2003.

Pocházím z Turnova a momentálně bydlím na Všeni. K orientálnímu tanci jsem se dostala úplně náhodnou, ale okouzlil mě již od první lekce.

 V roce 2003 začala mamka chodit na kurz hubnutí a v rámci tohoto kurzu byla jedna ukázková lekce břišního tance. „Hubnoucí“ partě se zalíbil a téměř všechny účastnice kurzu začaly chodit tančit. No a já jsem to šla také zkusit. Byla jsem nejmladší tanečnice v kurzu. Asi po dvou letech jsem cítila, že chci vyzkoušet něco trochu náročnějšího.

 V září 2005 jsem poprvé navštívila Evčinu lekci. Lekce byly super. Protože jí můj taneční projev velice zaujal, přesunula mě hned po první hodině do kurzu středně pokročilých. 

 V září 2008 odešla lektorka začátečnic „Máří“ studovat vysokou školu a já dostala nečekanou příležitost stát se lektorkou. Poté následovaly čtyři měsíce, kdy mě Evča zasvěcovala do tajů úspěšného lektorství. Bylo to těžké ale zároveň úžasné.

 V říjnu 2008 Evča otevřela nový kurz v Pěnčíně a lektorkou jsem se stala výhradně já. Tento kurz byl naprosto úžasný a musím se přiznat, že mi Pěnčínské tanečnice přirostly k srdci.

 V prosinci 2008 jsem začala vyučovat v Turnově. Lektorství mě hrozně bavilo. Byl to úžasný pocit vidět, jak se moje tanečnice zlepšují, a jak se díky tancům stávají čím dál tím krásnější. 

 
 V říjnu 2011
jsem, doufám že dočasně, přerušila vyučování orientálních tanců v Turnově. Začala jsem studovat vysokou školu v Praze. A za pár let ze mě bude vynikající zubařka :-). 

 

 
Dnes je mým koníčkem hlavně studium zubního lékařství, ale dříve jsem se věnovala hře na piano a na saxofon. 
 
Mám ráda cestování a objevování nových, pro mě neznámých, míst. Nejvíce mě okouzlil Egypt, kde jsem kromě úžasného podmořského života a tajuplné pouště mohla pozorovat také naprosto odlišný způsob života místních lidí, což byla velmi zajímavá zkušenost. Také jsem tam mohla sledovat způsob tance v originálním podání.
Dokonce jsem si i sama zatancovala s egyptskou tanečnicí. Její chvála a příznivý ohlas diváků na mé vystoupení byl velmi příjemnou zkušeností.

                                              Nadien


Kromě tanců mám i jiné koníčky:

 
kolečkové brusle

squash

 šnorchlování

čtení

nakupování a móda

lyžovaní

posezení u dobrého kafíčka :-)